Ovčácké slavnosti přivítaly přibližně 1500 návštěvníků

Ovčácké slavnosti přivítaly přibližně 1500 návštěvníků

Letošní 9. ročník Ovčáckých slavností v Borovanech se mimořádně vydařil! Přibližně 1500 návštěvníků se v neděli 2. srpna 2015 přišlo seznámit s různými plemeny ovcí a koz, ochutnali výrobky z ovčího masa a mléka, podívali se na zpracování vlny – od nastříhání z ovce, vyčesání, předení až po upletení ponožky. Pastevci tentokrát předvedli nejen výcvik dospělých psů, ale i výchovu štěněte. Nejmenší návštěvníky provázeli mezi trhovci loutky z Divadélka Máma a táta.

Zájem o zpracování produktů z ovčího mléka a vlny roste – nové publikace Domácí zpracování mléka a Domácí zpracování vlny, které Rosa v létě vydala, šly na rosím stánku na dračku.

Rosa děkuje všem chovatelům, prodejcům i návštěvníkům za podpoření Ovčáckých slavností – díky vám se toto tradiční české zemědělské odvětví znovu oživuje.
Děkujeme také těm, kteří se „připletli“ do akce Čtverce pro Afriku!

Líbily se vám Ovčácké slavnosti a chtěli byste podpořit konání dalšího 10. ročníku? Nabízíme ke koupi trička s motivem Ovčáckých slavností za 300 Kč – podivte se do našeho e-obchodu.

ZTRÁTY A NÁLEZY:

V neděli 2. srpna na ovčáckých slavnostech jsme našli tachometr a psí známku – obojí po domluvě k vyzvednutí v kanceláři Rosy.

predeni plemena strihani psi pastevecti_psicesanictvercedivadelkodojenivermikomposterworkshoptricka