Spřátelené organizace

 


Zelený kruh

Zelený kruh

Web: http://www.zelenykruh.cz/

Zelený kruh je asociace, která sdružuje 28 nejvýznamnějších ekologických nevládních organizací působících v České republice a k tomu nabízí pravidelný informační servis z oblasti ochrany životního prostředí celkem více než 80 dalším organizacím.


 

Síť ekologických poraden

Síť ekologických poraden

Web: http://www.ekoporadna.cz/

Ekologické poradny založily sdružení, jež by posílilo možnosti prosazování společných cílů a napomohlo zlepšit efektivitu jejich práce.


 

Krajská síť enviromentálních center

Krajská síť enviromentálních center

Web: http://www.krasec.cz

Občanské sdružení Krasec (KRAjská Síť Environmentálních Center) vzniklo v roce 2007. Krasec se zpočátku zabýval pouze koordinací a realizací environmentálního poradenství v Jihočeském kraji, v roce 2008 byla činnost sítě rozšířena o podporu a koordinaci ekovýchovných center v regionu. Tím vznikla platforma ekoporaden a ekovýchovných organizací Jihočeského kraje poskytující komplexní služby veřejnosti v oblasti environmentální výchovy, vzdělávání, osvěty a ekologického poradenství.


 

Ekologický institut Veronica

Ekologický institut Veronica

Web: http://www.veronica.cz/

Ekologický institut Veronica je profesionální pracoviště Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Veronica. Svou expertní a vzdělávací činností poskytuje interpretaci odborných environmentálních témat. Působí v Brně a v Hostětíně, zabývá se jak městským, tak venkovským prostředím. Aktivity rozvíjí v širokém záběru od místního detailu po mezinárodní souvislosti „z Hostětína po Evropu“.


 

Brána k dětem

Brána k dětem

Web: http://www.branakdetem.cz/


 

Bamboolik

Bamboolik

Web: http://www.bamboolik.cz/

Jednoduchý a uživatelsky příjemný plenkový systém – Bamboolik. Systém, který skloubil dohromady výhody plenek jednorázových (především jednoduchost používání) a to nejlepší z látkových plen.


 

Porodní dům U čápa

Porodní dům U čápa

Web: http://www.pdcap.cz/

Obecně prospěšná společnost Porodní dům U čápa se zasazuje o vybudování prvního porodního domu v ČR jako možnosti volby pro porod zdravé těhotné a rodící ženy, a jako místo odborného praktického výcviku pro studentky porodní asistence.


 

Kalíšek.cz

Kalíšek.cz

Web: http://www.kalisek.cz/

Internetový obchod s největším výběrem menstruačních kalíšků nabízí i mnoho dalších variant menstruační hygieny. A nejenom to – zabývá se tématy jako je svobodná menstruace, bolestivá premenstruační fáze, historie menstruačních pomůcek, nehormonální antikoncepce, bio kosmetika… Cílem je, aby každá žena našla pro sebe tu pravou a zdravotně nezávadnou variantu menstruační hygieny.