Jihočeská řemesla hostila EKOtrh v Žižkárně

Letošní EKOtrh nepřivedl tradiční řemesla na Piaristické náměstí jako v předchozích letech, ale vydal se za řemesly do českobudějovické Žižkárny.  Rosa o.p.s. spolu s CEGV Cassiopeia zavítaly na festival Jihočeská řemesla, který proběhl v Žižkárně ve dnech 6-8.10 2023.

Páteční program s řemesly, který zde byl pro školní skupiny nachystán, jsme rozšířili o tradiční environmentálně orientovaný program organizovaný lektorkami z CEGV Cassiopeia. Rosa pak po celé tři dny nabízela koutek pro nejmenší, vybavený hračkami šetrnými k životnímu prostředí ze sbírky Rosy.

Jsme rádi, že jsme měli po dlouhé době opět příležitost přinést dětem radost naší sbírkou hraček a jejich rodiče inspirovat při nákupu nových hraček. Bylo velkou úlevou nemít na bedrech organizaci vlastní akce, a zvláště celou byrokracii spojenou s pronájmem Piaristického náměstí.

Věříme, že v příštím roce se podobná akce zopakuje a my bychom rádi rozšířili část zaměřenou na EVVO a stali se plnohodnotným spolupořadatelem akce.

KRASEC_logo_RGB-300x129 jihocesky kraj-barevneÚčast Rosy na této akci byla finančně podpořena Jihočeským krajem prostřednictvím sítě KRASEC.

 

IMG_4928IMG_4905 IMG_4929 IMG_4932 IMG_4930 IMG_4933 IMG_4939 IMG_4937 IMG_4935