Načítám Akce

« All Events

  • akce již proběhla.

Ovčácké slavnosti v Borovanech 7. srpna 2016

7. srpna 2016

|
Zahrada v podzámčí Borovany
OS_2016_web

Rosa opět v tomto roce připravuje na první srpnovou neděli Ovčácké slavnosti v Borovanech. Letos společně oslavíme již 10. ročník konání této akce!

Program je bohatý. Posuďte sami!

Pozvánka ke stažení: Ovčácké slavnosti 2016-web.PDF

Sledujte průběžně tyto stránky a událost na facebooku, zde budeme přidávat další a další zajímavosti.


„Od ovečky k šále“

Jak vlastně probíhá akce Od ovečky k šále?

Nejprve nám pan střihač ostříhá ovečku. Používá elektrické nůžky a nebo nám předvede i ruční stříhání ovčí vlny. Poté čerstvě ostříhanou vlnu vezmeme a předáme jí do šikovných rukou přadlenek, které na kolovrátcích nebo na vřetánku upředou vlnu, ze které budeme plést šálu. Šálu se během dne pokusíme uplést co nejdelší. Každý bude moci přidat ruce k dílu. A kdo plést neumí, třeba právě na ovčáckých slavnostech se naučí.

IMG_8780  ovcacke-slavnosti-borovany-cb14pan-0347_galerie-980  IMG_8792  ovcacke-slavnosti-borovany-cb14pan-0369_galerie-980Ov Sl-2014-2
archaUpletenou šálu na závěr ovčáckých slavností prodáme. Prodej to náročný, vždyť půjde o prodej pouze o jednoho jediného, jedinečný exempláře nově upletené šály.
A získané finanční prostředky obdrží obecně prospěšná organizace ARCHA Borovany, která poskytuje pečovatelskou službu v Borovanech, Ledenicích, Jílovicích, Olešnici, Trhových Svinech a okolí. Finanční prostředky organizace využije na zajištění předplatného Českobudějovických listů, které pak vozí osamělým seniorům a čtou je spolu s nimi. (www.archaborovany.cz)

Tak to bylo letem světem akcí „Od ovečky k šále“, že ta cesta k finálnímu výrobku není tak jednoduchá, o tom se přijďte přesvědčit sami – první srpnovou neděli (7. srpna) do Borovan na Ovčácké slavnosti.


Práce ovčáckých psů manželů Topinkových a výstava plemen ovcí a koz farmářů z Svazu chovatelů ovcí a koz (SCHOK). Kde jinde než na Ovčáckých slavnostech!

IMG_8764 IMG_7159
IMG_8767  IMG_8732

NOVINKY letošního 10. ročníku:

Pro zájemce o práci s ovčí vlnou – Otevřené dílny práce s vlnou pro dospělé, Trh s vlnou, setkání „Vlněnek“ a ukázky druhů vlny pro další zpracování.

Pro zájemce o chod ovčí farmy – Pořádáme exkurzi na farmu „Mlsná ovečka v Borovanech“ – čekají vás ukázky péče o ovce, ukázky dojení a zpracování mléka v minimlékárně a další zajímavosti ze života farmářů. Exkurze bude zahájena po ukončení Ovčáckých slavností v 16 hodin.

exkurze

Pro více informací navštivte stránky akce.

Prosíme zájemce o účast, aby se na exkurzi předem hlásili – rosa@rosacb.cz, 778 164 661.

Děkujeme farmě Mlsná ovečka za možnost nahlédnout pod pokličku života farmáře.

foto-na-web

Na co ještě můžete těšit?

Divadelní představení Jakuba Vavřiny – Čajové divadlo (začátek v 11 hodin a 15 hodin)

Miniškolička práskání bičem

Krásný vyřezávaný kolotoč


FOTOochutnávka z loňského ročníku:

od ovečky ponožky práce pasteveckých psů střihání ovcí vlny  výstava ovcí a koz výstava ovcí a koz_2

jihoceska_ratolestV loňském roce Ovčácké slavnosti umístily na 3. místě v soutěži projektů nevládních organizací „Jihočeská ratolest“. Tuto soutěž vyhlašuje Krasec – Krajská síť environmentálních center a Jihočeský kraj.
Moc si ocenění vážíme a děkujeme!

Více o soutěži: Jihočeská ratolest


 krasec  jihocesky kraj-barevne

Pořádá Rosa – společnost pro ekologické informace a aktivity o.p.s. ve spolupráci se Svazem chovatelů koz a ovcí a městem Borovany. Akci podpořila reklamní agentura Karmášek s.r.o. a firma Ekostavivo. Za veškerou podporu děkujeme!

 rosa_barva_dlouhe_napisem     schok    2008-12-02-12-15-55-917stažený soubor  Ekostavivo_logo_web_232x60

 

 

Podrobnosti

Datum:
7. srpna 2016

Pořadatel

Rosa o.p.s.
Telefon:
778164661
Email:
Webová stránka:
www.rosacb.cz

Místo konání

Zahrada v podzámčí Borovany
Borovany, Česká republika + Mapa Google