Načítám Akce

« All Events

  • akce již proběhla.

Ovčácké slavnosti 2019

4. srpna 2019 10:00 - 18:00

|
Zahrada v podzámčí Borovany
kolovratky

Po roce se přiblížil čas, kdy si ovečky říkají o ostříhání, kolovrátky se ošívají a naše přadlenky již svrbí prsty. Srpen je tu co nevidět, a tak Vás všechny srdečně zveme na 13. ročník Ovčáckých slavností v Borovanech, kde budete moci vidět ruční stříhání ovcí, předení a pletení nastříhané ovčí vlny. Ale opět nejen to…

Pro návštěvníky na první srpnovou neděli připravujeme řemeslný jarmark s řadou tvořivých dílen pro děti a dospělé, ukázky výcviku a práce ovčáckých psů, výstavu plemen ovcí, ruční i elektrické stříhání ovčí vlny, předení a pletení šály z čerstvě nastříhané vlny.

Ovečky budete moci poznávat všemi smysly. Kromě vůně čerstvě nastříhané vlny a výrobků z ní určitě nezůstaneme nic dlužni chuťovým pohárkům. Návštěvníci budou moci ochutnat ovčí speciality.

Této tradiční akce se každoročně účastní rodiny s dětmi, senioři, chovatelé ovcí, řemeslníci, pletařky a přadleny. Cílem slavností je osvěta chovatelství ovcí a drobných živnostníků – zpracovatelů ovčích produktů (masa, mléka, vlny, kůže). Akce je zajímavým tipem na nedělní rodinný výlet a příjemně strávený společný čas.

Přihlášky řemeslníků a prodejců přijímáme do konce června (pro bližší informace prosím napište na níže uvedený kontakt).

Kontaktní osoba:

Michal Paroulek (tel. 778 164 661, paroulek@rosacb.cz)

Těšíme se na spolupráci a setkání s Vámi!

Podrobnosti

Datum:
4. srpna 2019
Čas:
10:00 - 18:00

Pořadatel

Rosa o.p.s.
Telefon:
778164661
Email:
Webová stránka:
www.rosacb.cz

Místo konání

Zahrada v podzámčí Borovany
Borovany, Česká republika + Mapa Google